Zesłanie Ducha Św. 20.05.2018r.

dnia 20 maja 2018 kategoria: Ogłoszenia Parafialne
  1. We wtorek 15 maja w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową i Sakrament Bierzmowania. Serdecznie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przebiegu tych uroczystości. Dziękuję pani katechetce, Panu organiście, chórowi i scholi młodzieżowej za oprawę muzyczną, paniom przygotowującym ciasto, pani Władysławie, dzieciom Pierwszo Komunijny, młodzieży i ich rodzicom, grupom parafialnym, bielankom, ministrantom. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby pomóc w przygotowaniu i przebiegu tych uroczystości.
  2. W maju o nasz kościół i teren wokół niego troszczą się mieszkańcy Krześniakowa w stronę Wrociszewa. Proszę o koszenie trawy.
  3. W maju w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa ku czci NMP, codziennie po mszy wieczornej a w niedzielę po mszy o godz. 13:00. Zapraszam.
  4. Dzisiaj w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski po uroczystej Mszy Świętej, odprawianej o godz. 17:00 Ksiądz proboszcz Grzegorz Krysztofik zaprasza do udziału wszystkich naszych parafian.
  5. 2 czerwca w Pruszkowie odbędzie się XXI Parafiada Archidiecezji Warszawskiej oraz Finał Piłkarskiej Ligi Ministranckiej do której zakwalifikowali się nasi ministranci, z tej racji organizuje wyjazd dzieci i młodzieży na powyższe wydarzenie. Wszystkich chętnych zapraszam po mszy do zakrystii.
  6. Zakończenie okresu Wielkanocnego, okresu Komunii wielkanocnej.
  7. CKZiU w Nowej Wsi organizuje na terenie szkoły 27 maja Dzień Otwarty, bliższe informacje w gablocie.
  8. Spotkanie kandydatów na ministrantów.

Intencje Mszy Świętych w Wielkim Tygodniu:

PONIEDZIAŁEK 21.05.2018r. Święto NMP Matki Kościoła

godz. 17:00 o bł. Boże i opiekę MB dla Zosi w dniu jej imienin

z prośbą o bł dla całej rodziny

WTOREK 22.05.2018r. godz. 17:00 +Jana Jakubczyka 6rśm, Grażynę Olczak,

Stanisławę Jakubczyk

ŚRODA 23.05.2018r. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

godz. 17:00 int. Pani Marii

CZWARTEK 24.05.2018r. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

godz. 17:00 +Mirosławę Dziekan 4rśm, Alicję i Tadeusza Wdowczyk

PIĄTEK 25.05.2018r. godz. 17:00 +Agnieszkę Pawińską 23rśm

SOBOTA 26.05.2018r. Dzień Matki

godz. 17:00 +Apolonię, Krystynę, Władysława Okrasów, Czesława Adamczyka

NIEDZIELA- UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. 27.05.2018r.

godz. 9:00 +Stanisławę i Wacława Dywan, dziadków Dywanów, Madejów

Władysławę i Władysława Napiórkowskich, Stefana Madeja,

Krzysztofa Pęski

godz. 13:00 +Marcjannę, Jana Wasiaków, Bronisławę, Stanisława Czenczków,

Jadwigę i Stanisława Bojarskich

Spowiedź pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria od poniedziałku do soboty po Mszy Św.