01.08.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021 r.

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Dzisiaj 1 sierpnia obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

3. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc modlitw o trzeźwość narodu.

4. Dzisiaj przed Kościołem zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

5. Dziękuję Panu Danielowi Bysiakowi za skoszenie trawy przy rowie wzdłuż drogi i rodzinie Piekarniaków Radosławowi i Wiolecie  za opryskanie kostki herbicydem.

6. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę msza o godzinie 8.00 po niej odmówimy różaniec.

8. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

9. Grzegorz Trzaska z par Św. Michała Archanioła w Goszczynie i Paulina Sekuła z par tutejszej pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapowiedz pierwsza

10. W tym tygodniu patronuje nam:– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.