02.05.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

02.05.2021 r.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Krzesniakowa przy drodze do Warki. Szczególne podziękowania kieruję do Sylwestra i Justyny Kozoń za pielęgnację  terenu wokół kościoła.

3. Dzisiaj przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.

4. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz.: 1730  a w niedzielę po mszy o godzinie 900 , zapraszamy na nabożeństwo majowe.

5. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele wg porządku niedzielnego tj. o godz. 900 i 1100 i 1200 .Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

6. We wtorek 4 maja po Mszy świętej zapraszam kandydatów do bierzmowania i rodziców na spotkanie do kościoła.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W czwartek, 6 maja po Mszy Świętej zapraszam rodziców dzieci klasy III  i kandydatów do bierzmowania  wraz z rodzicami w celu posprzątania Kościoła na Uroczystość przyjęcia sakr Bierzmowania i  I Komunii Św.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź Św. dzieci i młodzierzy w piątek od godz: 1600. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.  

10. W sobotę 8 maja w Uroczystość św. Stanisława ( Odpust parafialny) przybędzie do naszej parafii Ks Biskup Michał Janocha  aby młodzieży udzielić sakramentu bierzmowania. Msza o godzinie 1700

11. W przyszłą niedzielę, 9.05. grupa 8 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 1130. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami o godz: 1115 przed Kościołem.

12.Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

13. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

2 komentarze

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.