02.06.2024.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

02.06.2024 r.

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.

3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W Uroczystość Bożego Ciała przeżyliśmy bardzo piękną procesję. Jeszcze raz chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy się przyczynili do jej organizacji i uświetnienia, Parafianom z KRZEŚNIAKOWA, GOŁEBIOWA I RYTOMOCZYDEŁ, BRZEZINEK, NOWEJ WSI za przygotowane piękne i pobożne ołtarze.

Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom, dziewczętom sypiącym kwiaty, pani Karolinie i scholi, pani Janinie z mężem za pomoc w organizacji Mszy Świętej, procesji oraz jej uświetnienie. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w  procesji Parafianom i gościom, dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym. Udział w procesji Bożego Ciała jest wielkim przeżyciem i prawdziwym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

5. W czwartek, 6 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00 wyruszy procesja wokół kościoła. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30.

7. W piątek, 7 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msza Święta o godzinie 17:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.