02.08.2020r.

XVIII Niedziela Zwykła

2.08.2020 r.

1. Serdecznie dziękuję, Państwu Bysiak za pomoc w uporządkowania terenu przykościelnego ( wycięcie przewróconej sosny i krzaków). Dziękuję za kwiaty przed ołtarzami w kościele. Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.
  2. Kontynuujemy odprawianie dodatkowej Mszy świętej w każdą niedzielę o godz.12:00.
  3. W miesiącu sierpniu o kościół i teren przykościelny dbają następni w/g  porządku mieszkańcy z Nowej Wsi.
  4. W Piątek – pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 16.30 a msza wypominkowa  0 17.00
  5. Przypominamy, że wciąż – mimo wakacji – podczas udziału w Mszach świętych oraz nabożeństwach zachowujemy ostrożność i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki, dezynfekujemy ręce i zachowujemy odpowiednie odległości.
  6. Stan Epidemii powoduje zmiany również w ruchu pielgrzymkowym. Nie mam jeszcze żadnej informacji co do Międzynarodowej Pielgrzymki Tradycjonalistów, która zawsze 5 sierpnia miała u nas nawiedzenie kościoła i nocny postój. Zobaczymy w środę. Pielgrzymów jeżeli przyjdą, powitamy i pożegnamy, jak co roku, biciem wszystkich dzwonów.
  7. W ten czwartek, 6 sierpnia, nie będziemy gościć Pielgrzymki Białostockiej, która w tym roku została też odwołana. przejdzie tylko mała grupka pielgrzymów idących prywatnie, licząca 15 osób, ok godziny 14.00.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.
  9. Wszystkim życzę  spokojnej i owocnej pracy a wypoczywającym miłych i radosnych wakacji.