02.10.2022r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022 r.

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2 Wczoraj odbył się pogrzeb + Henryki Gabler . Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie

3. Dzisiaj po mszy św. o 900 nabożeństwo różańcowe.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po  Mszy  o godz. 1700. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

5.Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca

6. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego

7. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata..

9. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca

10. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 1630

11. W piątek, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania . Zaczynamy Mszą Świętą potem nauka.

12. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz: 1200 poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Św.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.