02 lutego 2020 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.02.2020 r.

Święto Matki Bożej Gromnicznej czyli Ofiarowania Pańskiego

1. Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie kościoła, dróg dojścia Zespołowi z Gołębiowa. O sprzątnięcie  kościoła na następną niedzielę i cały luty proszę Zespół z Brzezinek.
  2. Dzisiaj jest Święto Matki Bożej Gromnicznej czyli Ofiarowania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia przynosimy do kościoła gromnice lub nasze świece od chrztu. Poświęcenie świec odbędzie się na każdej mszy św.
  3. W głębokiej wierze naszych przodków Matka Boża Gromniczna chroniła nas zawsze od nieszczęść. „Zapalona Gromnica” to znak, naszej wiary, że „żaden grom nic nie może nam zaszkodzić”, gdyż ufamy samemu Bogu. W naszych czasach, też bardzo potrzebujemy takiej opieki i w ten dzień powierzmy Bożej Opatrzności, przez orędownictwo Matki Bożej, bezpieczeństwo naszych domów i gospodarstw zagrożonych przez skutki tak częstych w ostatnich latach kataklizmów lub anomalii pogodowych. Na każdej mszy św., po komunii  poświęcimy świece i odśpiewamy suplikacje „Święty Boże”.
  4. Święto Matki Bożej Gromnicznej zakończy już tradycyjny obchód okresu Bożego Narodzenia. Skończymy śpiewać kolędy i rozbierzemy choinki. O rozebranie naszych pięknych, tegorocznych dekoracji świątecznych w kościele, proszę Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Ten piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź o godz. 16.30 w kościele. Msza św. WYPOMINKOWA za miesiąc luty odprawiona zostanie w piątek o godz. 17.00