03.01.2021r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2021 r.

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. Dziękuje za posprzątanie kościoła przez mieszkańców Gołębiowa
  3. We wtorek, 5 stycznia w wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego o godz: 19:00 zachęcamy do zaśpiewania w domach wraz z całą Polską wspólnie kolędy „Mędrcy Świata, Monarchowie”.
  4. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze Święte o godz: 900 , 1100, 12 00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  5. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
  6. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.