04.07.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

04.07.2021 r.

0. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

1. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz Parafianin: śp. Stanisław Marchwiński z Nowej Wsi. Pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

1.1 Ponawiam prośbę o sprzątnięcie kościoła przez mieszkańców Nowej Wsi przy straży

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli. Pamiętajcie że wszystko jest darem Pana Boga. Modlimy się, aby Pan Bóg błogosławił wam w trudzie.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.