04.12.2022r.

II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022 r.

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.

2. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

3. We wtorek, odpust ku czci św. Mikołaja w  Warce

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

5. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz 17:00.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

7. W dzisiejszą niedzielę składka przeznaczona jest na cele  inwestycyjno-gospodarcze.

8. Rada Duszpasterska Sołtysów zapraszam na spotkanie we wtorek na 18.00

9. Są już do nabycia opłatki (ofiara dowolna).

10. Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi w tym roku odbędzie,  jak zwykle, się w sobotę : 17 grudnia. O opiekę nad plebanią w tym dniu i całym roku kościelnym, przygotowanie posiłków dla księży spowiedników proszę Parafian z Rytomoczydeł. O wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Nowej Wsi. Przy drodze do Wrociszewa.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę, 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.