05.03.2023r

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2023 r.

1. Serdecznie dziękuję MIESZKAŃCOM z Rytomoczydeł za posprzątanie kościoła.

2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

3.Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się pierwsze w historii parafii Misje Parafialne które potrwają do następnej niedzieli 12 marca. Jest to wydarzenie naprawdę wyjątkowe, czas święty.

5 marca niedziela

09:00 Msza święta z nauką.

11:00 Msza święta z nauką.

12:00 Msza święta z nauką.

15:00 Gorzkie żale.

W dni powszednie od poniedziałku do czwartku

17:30-  Nabożeństwo Różańcowe.

18:00- Msza święta z nauką dla dorosłych.

W czwartek na mszę o godzinie 18.00  szczególnie zapraszamy chorych i starszych. Msza święta z nauką dla dorosłych i  sakramentem Namaszczenia Chorych oraz modlitwą o uzdrowienie ducha, duszy i ciała.

Piątek po Mszy Droga Krzyżowa

Zapraszamy o godzinie 2100 na Apel Jasnogórski przez cały tydzień

W sobotę  11 marca

dzień spowiedzi

08:30 spowiedź święta

09:00 Msza święta z nauką.

11:30 spowiedź święta.

12:00 Msza święta z nauką

Niedziela 12 marca

Błogosławieństwo Misyjne

09:00 Msza święta z nauką i Gorzkie Żale.

11:00 Msza święta z nauką.

12:00 Msza święta z nauką

4. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.