05.05.2024r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

05.05.2024 r.

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego  powszedniego dnia po wieczornej Eucharystii a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 900.

2. W poniedziałek, o godz.: 1800 próba dla dzieci I-komunijnych.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Patrona naszej świątyni.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

5. W przyszłą niedzielę, 12.05. grupa 9 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 1200. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi o godz: 1140 przed Kościołem. Spowiedź Św. w piątek – 10.05. o godz: 1800

6. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

7. Dzieci klasy IV obchodzić będą rocznicę I Komunii Św. w Boże Ciało, 30 maja 2024 r.

8. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.