05.06.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022 r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia. Ofiara złożona do puszki przeznaczona jest na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności

6.. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele gospodarcze

8. Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 16 czerwca. Ołtarze w tym roku będą trochę w innych miejscach co w latach ubiegłych i o ich przygotowanie proszę następujące miejscowości:

KRZEŚNIAKÓW

 – ołtarz 1 – przy posesji Pani Romanowskiej

GOŁĘBIÓW I RYTOMOCZYDŁA

– ołtarz 2 – przy naszej kaplicy

 BRZEZINKI

– ołtarz 3 – przy posesji P. Drążkiewiczów za Wilewskimi

NOWA WIEŚ

– ołtarz 4 – przy kościele

    Już dziś proszę również Ochotniczą Straż , ministrantów, dziewczęta sypiące kwiaty, scholę, chór, Koło Różańcowe – o pomoc w organizacji procesji oraz jej uświetnienie. Zapraszam też do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne i dzieci rocznicowe w strojach. Udział w procesji Bożego Ciała na ulicach jest wielkim przeżyciem i prawdziwym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii

    W tym roku, jak i w latach ubiegłych, główna msza św. w Boże Ciało wraz z procesją rozpoczną się – o godz. 11.00.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.