05.09.2021r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.09.2021 r.

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

3. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz: 1200 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

4. W niedzielę 12 września br. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.

5. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Michalaka. Wieczny odpoczynek…

7. Samorząd Miasta i Gminy Warka wraz z organizatorami zaprasza mieszkańców na uroczyste świętowanie wielkiego jubileuszu 700-lecia Warki:

10.09.2021 r. godzina 15.30 Uroczysta Msza w intencji mieszkańców Warki w kościele Św Mikołaja w Warce, godzina 19.30 Koncert „Oratorium Kazimierz Puławski” na wareckim rynku.

11.09.2021 godzina 16.30 Muzyczne Święto Warki na placu targowym.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.