05.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021 r.

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.

2. Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej  o godz. 17:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

4. W środę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17:00. i 17.30

5. W piątek, o godz: 17:00 spotkanie młodzieży klas VIII i przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

7. W przyszłą niedzielę składka na tace przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

8. Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi w tym roku odbędzie się w sobotę 18 grudnia.

O opiekę nad plebanią w tym dniu i przygotowanie posiłków dla księży spowiedników:  waszych gości, proszę Parafian z Gołębiowa. O wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Krześniakowa przy drodze do Warki.

9. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., mała – 12 zł oraz opłatki (ofiara dowolna). Opłatki  i świece są wyłożone w zakrystii. Zachęcamy do nabywania .

10 W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek, 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.