06.09.2020r.

XXIII Niedziela Zwykła

06.09.2020 r.

1. Kontynuujemy odprawianie dodatkowej Mszy świętej w każdą niedzielę  września o godz.12:00.
  2. W ten wtorek, 8-ego września, jest Święto Narodzenia Matki Bożej – niegdyś obchodzone jako ważne święto w tradycji rolniczej – Matki Bożej Siewnej. W ten dzień święcono zawsze ziarno na nowy zasiew.
  3. Również w ten wtorek w telewizji będzie zaprezentowany dokumentalny film o Prymasie Wyszyńskim p.t. „Ojciec i Pasterz”. Film będzie pokazany w 1 programie TVP o godz. 21.00.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie. Przypomnijmy: ze względu na pandemię koronawirusa, decyzją papieża Franciszka zbiórka z Wielkiego Piątku została przeniesiona na niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej była sprawowana bez udziału ludu
  5. W związku ze znaczącym wzrostem zakażeń korona wirusem COVID-19 przypominamy, że podczas udziału w Mszach świętych oraz nabożeństwach zachowujemy ostrożność i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Mamy nałożone maseczki, dezynfekujemy ręce i zachowujemy odpowiednie odległości.
  6. Starostwo Powiatowe w Grójcu zaprasza na Uroczystą Mszę św. Dożynkową w Lewiczynie dziś o godz. 16.00. Mszę św. będzie celebrował J.E. Ks. Kard. Kazimierz Nycz. Uczestników obowiązuje reżim epidemiczny. Nie są przewidziane imprezy, które zawsze towarzyszyły Dożynkom w poprzednich latach.