07.05.2023r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

07.05.2023 r.

 1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy świętej o godz. 1700. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo! Zachęcam Parafian, aby śpiewali majówki również przy kapliczkach

3. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

4. W poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

6. W przyszłą niedzielę, 14.05. dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 1200. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi o godz: 1145 przed Kościołem. Spowiedź Św. w piątek – 12.05. o godz: 1800  dla dzieci i dla rodzin dzieci I – komunijnych.

7. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

8.Zapraszam w piątek na godzinę 19 00 przedstawicieli parafian ubierających ołtarze na Boże Ciało. Obecność niezbędna – obowiązkowa.

9.Dziękuję Parafianom z Krześniakowa za sprzątnięcie kościoła

10. Dzisiejsza taca przeznaczona  jest na cele gospodarcze

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.