07.06.2020r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020 r.

• Nabożeństwa Czerwcowe w dzień powszedni są odprawiane, przed mszą św. o godz. 1630.  W niedzielę, nabożeństwo jest odprawiane po mszy św. o godz. 900.
  • Jutro, w poniedziałek, rozpoczynają się egzaminy maturalne. Wspierajmy naszych Parafian, zdających maturę w tym roku, aby mogli spokojnie zaprezentować efekty swojej wieloletniej pracy na kolejnych etapach edukacji i aby dokonali dobrych wyborów dalszych dróg swojego dorosłego i dojrzałego życia.
  • W czwartek, w tym tygodniu, obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała.
  • Z powodu trwającej epidemii nie możemy zorganizować normalnej, dużej procesji po ulicach Nowej Wsi. W obecnej sytuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, procesję zastąpimy uroczystym przeniesieniem przez księdza proboszcza Najświętszego Sakramentu wokół kościoła. Parafianie będą w tym uczestniczyli pozostając na swoich miejscach. Ubierzemy w tym roku ołtarze na terenie przykościelnym. Przenosząc Pana Jezusa będę zatrzymywał się przy ołtarzach, aby odczytać stosowne fragmenty ewangelii i poprowadzić modlitwy. Ostatni przystanek i uroczyste błogosławieństwo odbędzie się przy drzwiach głównych kościoła. Do pomocy w poprowadzeniu tej uroczystości proszę ministrantów, lektorów, strażaków.
  • Tego samego dnia  o godzinie 1200 odbędzie się pierwsza komunia święta pozostałych dzieci. Spowiedź w środę  o godzinie 1800.
  • W sobotę o godzinie 10 rocznica komunii świętej. Spowiedź i krótka próba tych dzieci w piątek o 1800.