07.11.2021r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

07.11.2021 r.

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Podczas mszy św. o godz. 12.00,  podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony naszych sadów i pól, za uchronienie od kataklizmów i złych skutków anomalii pogodowych. Pamiętajmy, abyśmy nie tylko błagali Boga o błogosławieństwo, pomyślność, ochronę i ratunek ale pamiętajmy też Panu Bogu też za wszystko uczciwie dziękować!

Ołtarz z plonów  pól i sadów ubierali Rytomoczydła Joanna Tuszyńska, Justyna Kozdryk, Gołębiów Wioletta Piekarniak, Nowa Wieś Angelika Krzyżanowska, Brzezinki Bogusława Słupek, Elżbieta Wesek, Krześniaków  Maria Koncka, Justyna i Sylwester Kozoń.

3. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podziękujmy Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prośmy o dobre jej wykorzystanie. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9:00.

5. W dzisiejszą  niedzielę składka przeznaczona jest na cele gospodarczo- inwestycyjne.

6. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.