08,01,2023r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023 r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom z Nowej Wsi bloki nauczycielskie  za dbanie o naszą świątynię w miesiącach listopadzie i grudniu. Przez miesiąc styczeń dbają o porządek mieszkańcy z Gołębiowa. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie.

 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda Dziękuję bardzo Parafianom z Brzezinek, Krześniakowa, Rytomoczydeł, Gołębiowa i Nowej Wsi koło straży za gościnne przyjęcie mnie podczas wizyt kolędowych w tym czasie, za wszystkie tak miłe spotkania i ciekawe rozmowy. Dziękuję za zapewnienie transportu i za przygotowane posiłki. Kolęda trwa nadal.  W tym tygodniu chciałbym odwiedzić Parafian w Nowej Wsi .

11 styczniaśrodaNOWA WIEŚ Cegielniów od 1600
12 stycznia  czwartekNOWA WIEŚ INSTYTUT bloki 38/25 i 38/31 od 1600
13 stycznia  piątekNOWA WIEŚ INSTYTUT blok 38/30 i domki od 1600
14 styczniasobotaNOWA WIEŚ DROGA DO WARKI od 900

6. W następną niedzielę po Mszy Św. o godzinie 1200 będą wystawione Jasełka.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.