09.01.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

9.01.2022 r.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

4. Trwają spotkania kolędowe:

– 10 stycznia –Gołębiów i Rytomoczydła

– 14 stycznia – Nową Wieś -koło straży

– 15 stycznia – Nową Wieś przy drodze do Warki i koło kościoła

– 22 stycznia – Nowa Wieś  wszystkie bloki  i domki w instytucie

5. W piątek 21 stycznia, po Mszy Św. wieczornej katecheza dla młodzieży

przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Gołębiowa

7, Dziękuję za ofiary z dnia Trzech Króli . Są  one przeznaczone na misje. Dziękuję  Kołu Różańcowemu z naszej parafii za ofiarę na misję. W sumie zebrałem 724 zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.