09.10.2022r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022 r.

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
  2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz: 1200 poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Św.
  3. W czwartek, 13 października przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego (1829-1916),założyciel wielu wspólnot zakonnych;
  4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
  5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy.
  6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie  w dni powszednie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy Świętej o godzinie 1700. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest po Mszy Św. o godz. 900.
  7. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Kiedy człowiek przestaje się modlić oddala się od Boga i staje się jak wół, pracuje, je i śpi.