09,05.2021r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

09.05.2021 r.

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Dzisiaj, grupa 8 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz: 11:30. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami chrzestnymi o godz: 11:15 przed Kościołem. Dzieci I – komunijne przeżywać będą „Biały Tydzień” podczas Mszy Św. od poniedziałku do piątku o godz: 17:00.

3. Przez cały maj codziennie, W dni powszednie o godz.: 1730  a w niedzielę po mszy o godzinie 900  zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.

8 Pragną zawrzeć związek małżeński: Jarosław Sosnowski kawaler z parafii tutejszej i Natalia Domeradzka panna z par Magnuszew

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. . W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.