1.10.2023r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17:30 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

2. Dzisiaj, po Mszy św. godz: 9:00 nabożeństwo różańcowe.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła

4.W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

5. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

6. . W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów.

7. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:30

8. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata. Tylu wiernych w różnych wspólnotach Kościoła powszechnego modli się słowami Koronki do miłosierdzia Bożego. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

9 A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam na mszę o godzinie 12.00 w 100 rocznicę powstania naszej szkoły podstawowej. Na  modlitwę różańcową do naszego kościoła  zapraszam po mszy o godzinie 18,00