1 marca 2020r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 r.

Dziś przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, który znakiem posypania głów popiołem, rozpoczęliśmy w ubiegłą środę. Przypominamy, że nabożeństwa pokutno–pasyjne będą: w niedziele po Mszy o godz. 900 – Gorzkie Żale, a w piątki Droga Krzyżowa o 1630.  Zachęcamy  do  wypełniania najprzedniejszych  dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny.

Na czas Wielkiego Postu wystawiony jest krzyż do adoracji i ucałowania na znak naszej wdzięczności Zbawicielowi za Jego Mękę dla naszego zbawienia.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę – św. Kazimierza Królewicza, święto. (Jest to również święto patronalne naszego metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym arcypasterzu.)

– w piątek – pierwszy piątek miesiąca

– w sobotę – pierwsza sobota miesiąca

W przyszłą niedzielę  przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszki na rzecz Pomocy Kościołowi  Misyjnemu na  Świecie,  na tzw. Fundusz „Ad Gentes”

Rekolekcje Wielkopostne w tym roku rozpoczniemy po V Niedzieli Wielkiego Postu, 31 marca, 1, 2 kwietnia. Księża spowiednicy przyjadą do nas na spowiedź rekolekcyjną we czwartek, 2 kwietnia.

Osoby, które chciały by wziąć udział osobiście w uroczystości beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie proszone są o zgłoszenie chęci udziału oraz liczby osób do ks. Proboszcza – do niedzieli 29 marca.