10.03.2024r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. W Okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 17.30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać, raz w tygodniu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Rekolekcje Wielkopostne dla szkół

Szkoła PodstawowaCKZiU
Wtorek 12 marcaKlasy I-III godzina 10.30Nauka Rekolekcyjna godzina 13.30
 Klasy IV-VIII godzina 12.30
Środa 13 marcaKlasy IV-VIII godzina 10.30 spowiedźSpowiedź godzina 13.00
 Całość Msza Święta godzina 11.00Msza Święta 13.30

5. Nasze Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w sobotę, 16 marca. Rekolekcje poprowadzi, znany nam już z Adwentowego Dnia Skupienia Ks. Przemysław Bogusz. Księża spowiednicy przyjadą do nas na spowiedź rekolekcyjną.

Program rekolekcji

Spowiedźgodzina 9.00
Msza Święta godzina 9.30
Spowiedźgodzina 11.00
Msza Świętagodzina 11.30

Bardzo proszę Parafian z Nowej Wsi instytut o pomoc w gościnnym przyjęciu księdza rekolekcjonisty i księży spowiedników, którzy są gośćmi honorowymi całej Parafii. Taca zbierana na Mszach Św. podczas  rekolekcji, zostanie przekazana ks. rekolekcjoniście, jako wyraz naszej wdzięczności za podjęty przez niego trud poprowadzenia naszych rekolekcji.

6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.