10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023 r.

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania. W dzisiejszą niedzielę dzieci Pierwszokomunijne mają Mszę Św. o godz. 12.00. Podczas Mszy Św. odbędzie się poświęcenia medalików, które dzieci otrzymały na chrzcie.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na ten cel.

3. Zapraszam na Roraty, które odprawiane są w dzień powszedni o godzinie 7.00 rano Dzieci proszę o przynoszenie na Roraty pięknych lampionów.

4. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: w środę przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

5. Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi w tym roku odbędzie się w sobotę 23 grudnia.        O opiekę nad plebanią w tym dniu i przygotowanie posiłków dla księży spowiedników proszę Parafian z Nowej Wsi Instytut i domki. O wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku  Parafian z Nowej Wsi przy straży.

6. Można już nabywać OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone w zakrystii.

7 W ramach wzajemnej pomocy, ksiądz proboszcz jeździ w Adwencie kilka razy na takie całodniowe spowiedzi do innych parafii naszego dekanatu…

8. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

9.