11.04.2021r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

(II Niedziela Wielkanocna)

11.04.2021 r.

1. Dziękuje za sprawne posprzątanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa mieszkańcom z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa.

2. Serdecznie dziękuję za sprzątniecie kościoła przez mieszkańców z Krześniakowa przy drodze do Warki.

3. We wtorek, 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

5. W piątek, 16 kwietnia, przypadają 94. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna obchód Tygodnia Biblijnego.