11.06.2023r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023 r.

1 W Uroczystość Bożego Ciała przeszliśmy przez nasze wsie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji , za przygotowane pięknych, skromnych i pobożnych ołtarzy.

Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej, dziewczętom sypiącym kwiaty, Kołu Różańcowemu, pani Korlinie Nowak i Jej Tacie  za pomoc w organizacji procesji oraz jej uświetnienie. Dziękuję wszystkim licznie uczestniczącym w  procesji Parafianom i gościom, dzieciom pierwszokomunijnym. Udział w procesji Bożego Ciała na ulicach jest wielkim przeżyciem i prawdziwym wyznaniem wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa .Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00 wyruszy procesja wokół kościoła. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.

4. Nabożeństwa Czerwcowe, w dzień powszedni są odprawiane w kościele, po Mszy Św. wieczornej czyli ok godz. 17.30.  W niedzielę, nabożeństwo jest odprawiane po Mszy Św. o godz. 9.00.

5. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godzinie 17:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych;

– Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności;