12.03.2023r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023 r.

1.Dzisiaj kończymy pierwsze w dziejach naszej parafii Misje Parafialne. Bogu niech będą dzięki za wszystko co się w  tych dniach dokonało.

2.Serdecznie dziękuję za podejmowany trud sprzątania kościoła i za ugoszczenie księży spowiedników – naszych Gości, mieszkańcom Rytomoczydeł

3.Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.

4. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

5. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

6. Tego samego dnia  o godzinie 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr bierzmowana  wraz z rodzicami.

7. ZAPRASZAM wszystkich parafian na bierzmowanie. Odbędzie się ono w czwartek 16 marca 2023r. o godzinie 17.00. Sakramentu udzieli J E Ks Bp Kardynał Kazimierz Nycz.

8.  Poproszę, tak jak to bywało w ubiegłych latach, o zbieranie Ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego miejscowościami.

9 Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 17.30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać, raz w tygodniu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami..

10.Taca zbierana na Mszach Św. podczas dzisiejszego dnia przeznaczona jest dla misjonarzy, jako wyraz naszej wdzięczności za podjęty przez nich trud poprowadzenia naszych Misji Parafialnych.