12.12.2021r.

III NIEDZIELA ADWENTU

12.12.2021 r.

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. O zmroku, działa już świąteczna iluminacja ulicy przed kościołem. Dziękuję Burmistrzowi Gminy Warka Panu Dariuszowi Gizka i Panu Romanowi Korczakowi, Prezesowi Zakładu Usług Komunalnych, że co roku pomagają nam wytworzyć świąteczny nastrój w naszej Parafii.

2. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień

4 Od poniedziałku do piątku o godz: 17:00 roraty, na które serdecznie zapraszam .Od poniedziałku 20 grudnia do  środy 23 grudnia roraty rano o 7.00.

5.. W piątek, 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu

6.. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia Spowiedź Św. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi

W najbliższą sobotę, 18 grudnia odbędzie się w naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia połączony ze spowiedzią. Naukę rekolekcyjną wygłosi Ksiądz Rafał Goliński  – Kierownik Praskiej Pielgrzymki Pieszej. Porządek Dnia Spowiedzi i Skupienia w sobotę 18.XII 2021 r.:

–godz. 9.30 spowiedź   – godz. 10.00 Msza św. z nauką

-godz. 11.30 spowiedź  – godz.12.00 – Msza św. z nauką

Jak zawsze będą zaproszeni spowiednicy i proszę wykorzystać tę okazję. Zachęcam do odbycia w ten dzień spowiedzi przedświątecznej aby potem, w ostatniej chwili nie stać w ogromnej kolejce. Zachęćmy też do tego naszych domowników.

Księży spowiedników podejmujemy posiłkami na plebanii. Posiłki w tym roku przygotowują jeszcze Parafianie z Gołębiowa. Bardzo im za to jestem wdzięczny.

7. W ramach wzajemnej pomocy, ksiądz proboszcz jeździ w Adwencie kilka razy na takie całodniowe spowiedzi do innych parafii naszego dekanatu. W ubiegłym tygodniu pomagałem

w Parafiach Konary i w dużym kościele w Warce. Wszędzie zaproszeni księżą spowiednicy są bardzo gościnnie przyjmowani.

8. . O wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Krześniakowa przy drodze do Warki. Dyżur ten obejmuje  ubranie choinek i szopki na tegoroczne Boże Narodzenie.  Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 20 zł., mała – 12 zł oraz opłatki (ofiara dowolna). Opłatki  i świece są wyłożone w zakrystii. Zachęcamy do nabywania .

9 W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek, 13 grudnia – św. Łucja, męczennica,

– we wtorek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.