13.08.2023

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 r.

1. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 900 i 1200.

2. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej.

3. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. Za 4 dni, czyli w czwartek 17 sierpnia, gościmy pielgrzymów z Praskiej Pielgrzymki Pomocników Matki Bożej. Pielgrzymi przybywają do nas ok godz. 1800. Organizatorzy jak co roku bardzo proszą o przygotowanie dla pielgrzymów posiłku. Pielgrzymi nocują na terenie szkoły a  księża na plebanii.  Następnego dnia z rana odprawą Mszę Św i wyruszą w dalszą drogę. Wszystkim Parafianom, którzy tak serdecznie co roku goszczą w naszej Parafii pielgrzymów z góry serdecznie dziękuje. Bóg zapłać.

5.