13,11,2022r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022 r.

  1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. 
  2. Dziś w kościołach w całej Polsce, w ramach XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przeprowadzana jest zbiórka do puszek, na wsparcie Kościoła na Ukrainie. Bóg zapłać za wsparcie i złożone ofiary.
  3. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok kościelny. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Odmówimy też Akt Poświęcania Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu w to święto, można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
  4. Podczas nabożeństwa po Mszy Św. o godz. 12.00, w przyszłą niedzielę Chrystusa Króla, chciałbym też abyśmy, jak w poprzednich latach, podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony naszych sadów i pól, za uchronienie od kataklizmów i złych skutków anomalii pogodowych. Pamiętajmy, abyśmy nie tylko błagali Boga o błogosławieństwo, pomyślność, ochronę i ratunek. Pamiętajmy Panu Bogu też za wszystko dziękować. Wszystkich, którzy czują w sercu potrzebę podziękowania Panu Bogu zapraszam  za tydzień na Mszę o godz. 12.00,
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.