14.04.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

14.04.2024 r.

  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  3. Bardzo dziękuję Parafianom z Nowej Wsi przy starzy, którzy rozebrali dekorację Grobu Pańskiego w kościele i rodzicom dzieci pierwszo komunijnych za rozebranie ciemnicy. Smutno jest rozbierać coś, co z takim trudem się budowało. Piękna, oryginalna, tegoroczna dekoracja na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Za piękny, świąteczny wystrój kościoła na tegoroczną Wielkanoc bardzo Wam dziękujemy!
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
  5. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka. Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji

✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.