15.08.2021r.

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15.08.2021 r.

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

4. We wtorek 17 sierpnia będziemy gościć Praską Piesza Pielgrzymkę na Jasną Górę. Powitanie ok. godziny 18,30, zwracam się z prośbą, aby przykładem lat ubiegłych parafianie przygotowali dla nich poczęstunek, o godzinie 21.00 wspólny Apel Jasnogórski. W środę rano Msza św. po niej pożegnanie pielgrzymów.

5. Od 6 sierpnia do 8 września trwają rekolekcje internetowe przed Beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcam do zajrzenia na stronę beatyfikacja33.pl.

6 Dziękuję Paniom Żanecie Dywan i Teresie Szlifirskiej z posprzątanie kościoła, a Panu Józefowi Piechocińskiemu za skoszenie trawy

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej. .

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.