16.04.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16.04.2023 r.

1.Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2.Serdecznie dziękuję Parafianom z Krześniakowa za sprzątnięcie kościoła

3.Bardzo dziękuję Parafianom z Nowej Wsi, którzy rozebrali dekorację Grobu Pańskiego Dziękuję  rodzicom dzieci komunijnych za rozebranie ciemnicy. Za piękny, świąteczny wystrój kościoła na tegoroczną Wielkanoc bardzo Wam dziękujemy!

4, Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Miłosiernego Pana i  Matki Przenajświętszej, daru rady Ducha Świętego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.