17.05.2020r

VI NIEDZIELA  WIELKANOCY

17.05.2020 r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję za taką troskę o Parafię, w tej tak trudnej dla wszystkich sytuacji. Dziękuję za sprzątniecie kościoła i skoszenie trawy przed kościołem i wokół kościoła mieszkańcom z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa. Dziękuję Panu Jerzemu Napiórkowskiemu za oprysk kostki herbicydem.
  2. Nabożeństwa majowe  odprawianie są w dzień powszedni w kościele, przed mszą św. godz. 16.30, w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 Zapraszamy także do uczestnictwa w Dniach Krzyżowych: w poniedziałek, we wtorek , w środę: Msza św. o 17.00 wraz z modlitwami o urodzaje.
  3. W ten piątek, podczas Nabożeństwa Majowego, rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
  4. Niedziela za tydzień to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. W ramach działań antywirusowych otrzymaliśmy w darze od Burmistrza Gminy Warka, Pana Dariusza Gizki, dwa stojaki z dozownikami płynu dezynfekcyjnego, które stoją już w kościele w pobliżu wejścia. Od Wareckich Radnych Powiatowych z „Klubu Przyjazny Powiat” otrzymaliśmy pierwszy zapas płynu dezynfekcyjnego. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję za tak pożyteczne i potrzebne nam dary.
  6. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce szyją maseczki dla seniorów oraz dla pielęgniarek i lekarzy. Seniorzy zapraszają aby włączać się do tej akcji. Osoby, które mają maszyny do szycia i potrafią szyć, albo chcą ofiarować tkaninę bawełnianą lub chcą złożyć darowiznę na zakup kolejnych materiałów do produkcji, proszone są o kontakt z koordynatorką tego projektu, Panią Grażyną Jagiełło z Warki (Tel. 48/66-72-474).