17.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023 r.

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.

2. Obchodzimy dzisiaj 87 rocznicę urodzin Papieża Franciszka. Polecajmy go w naszych modlitwach.

3.. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy od poniedziałku do piątku o godz.: 7:00.

4.  Dzień skupienia i spowiedzi w naszej Parafii w sobotę, 23 grudnia od godz.: 900 i 1100 Poprowadzi go Ks Przemysław Bogusz.

5. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód…

6. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

8. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w naszym kościele o godz: 22:00.

W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz.  900 i 1200.

W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz.: 900 i 1200.

W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się kiermasz Koła Gospodyń na którym będzie można zakupić ciasta i pierogi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla wspólnoty Nowo Wiejskiej chodnik

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.