18.02.2024r

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024 r.

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 na pierwsze Gorzkie Żale  Natomiast w piątki o godz.: 17:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy’

6. Informuję, że rekolekcje wielkopostne  szkolne odbędą się w dniach od 12 -13  wtorek , środa)marca 2024 a parafialne  16 marca 2024r. Rekolekcje przeprowadzi ks. Przemysław Bogusz.

7. Odpowiadając na prośbę Parafian informuję. W najbliższym czasie ( koniec lutego , początek marca), tak jak rozmawialiśmy pod czas wizyty duszpasterskiej, przejdą po parafii Panie do osób które pragną wesprzeć finansowo odnowę elewacji naszej świątyni. Zbierające, to  Osoby powszechnie znane w parafii. Mają ze sobą listę na którą będą wpisywały potrzebne dane. Jak ustaliłem zbiórka będzie przeprowadzana  raz na kwartał. Pieniądze zebrane będą wpłacone na konto parafialne do którego będą miały dostęp  Ks Proboszcz  i osoby z rady parafialnej ( w sumie trzy osoby).