18.06.2023r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2023 r.

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dzień powszedni są odprawiane po Mszy Św. wieczornej czyli ok godz. 17.30.  W niedzielę, nabożeństwo jest odprawiane po Mszy Św. o godz. 9.00.

2. Dziękuje za posprzątanie kościoła Paniom Marzenie i Karolinie Wilewskim

3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi

5. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców  w czwartek na godz. 9:00  Zespół Szkolno- Przedszkolny a w piątek na godzinę 8.00 CKZiU na Mszę Świętą dziękczynną, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

7.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom – tego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: ludzkiej życzliwości i błogosławieństwa Bożego. Wszystkim życzymy błogosławionego, dobrego tygodnia; chorym – szybkiego powrotu do zdrowia i naszej wspólnoty. Wielkie Bóg zapłać za wszelką życzliwość.