18.07.2021r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021 r.

Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

Dziękuję Panu Józefowi Piechocińskiemu za skoszenie trawy wokół kościoła i plebani

Kontynuujemy Wizytę duszpasterską.  Następny tydzień Nowa Wieś przy kościele wraz ze szkołą w poniedziałek (zaczynam od szkoły) , Nowa Wieś  koło straży we wtorek (zaczynam od pól do straży). Instytut domki i bloki w środę ( zaczynam od stawu). Nowa wieś przy drodze do Warki w czwartek( zaczynam od Rytomoczydeł ). Bloki przy szkole w piątek na wyraźną prośbę czyli zaproszenie. Proszę o kontakt przedstawicieli z tej części parafii. We wtorek i czwartek  mogę odwiedzić osoby które nie mogą mnie przyjąć rano, po wcześniejszym uzgodnieniu.   Zaczynam od godziny 900. (Wieczorem od 1800) Było by wspaniale gdyby na chwilę zebrała się cała rodzina (nie ma szkoły). Spotkania organizujmy raczej na dworze w altance czy pod drzewem w cieniu. Dziękuje za czas poświęcony na, spotkanie, rozmowę. Dziękuję Panom Sylwestrowi Kozoniowi, Mirosławowi Okrasie, Andrzejowi Tuszyńskiemu za pomoc i poświęcony czas , za dowóz mnie do domów. Dziękuję za okazany szacunek Waszemu Księdzu Proboszczowi. Dziękuje za wszelkie wyrazy pamięci.

Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W przyszłą  niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy.  Ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze..

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli