18.10.2020r.

18.10.2020 r.

1. W związku z pogorszeniem sytuacji epidemicznej powraca limit liczby wiernych w kościele – od soboty 17.10.2020.
  2. Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa w stanie epidemii, w kościele może przebywać 1 osoba na 4 m² powierzchni  oznacza to limit ok 80 osób.
  3. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele. Tylko ksiądz jest zwolniony z tego obowiązku i to tylko w czasie sprawowania obrzędów liturgicznych. Przebywając w kościele starajmy się zachować również bezpieczną odległość od pozostałych osób – przynajmniej 2 m.
  4. Nabożeństwa Różańcowe w tym tygodniu w dni powszednie, odprawiane będą o godz. 16.30, a potem msza św. o godz. 17.00.
  5. Za tydzień będzie zmiana odprawiania Mszy Świętej. Zmiana spowodowana jest jak co roku w ostatnim tygodniu października szybko zapadającym zmrokiem.
  6. W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest po mszy św. o godz. 9.00.
  7. Wobec rosnącego zagrożenia epidemicznego na końcu każdego Nabożeństwa Różańcowego odmawiamy specjalną modlitwę o zatrzymanie epidemii i śpiewamy Suplikacje
  8. Najbliższy czwartek, 22 października, to liturgiczne wspomnienie św. Papieża Jana Pawła II. Jest to dzień 42 rocznicy mszy św. inaugurującej pontyfikat Papieża Polaka.
  9. W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, na stoliku pod filarem rozłożone są już kartki do wpisywania wypominków.
  10. W najbliższą sobotę wieczorem, pamiętajmy też o zmianie czasu. Zegarki cofamy o godzinę i śpimy godzinę dłużej.