18,04.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

18.04.2021 r.

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. Zbliża się termin Sakramentu bierzmowania który odbędzie się, jak mamy nadzieję , w sobotę 8 maja. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o 17 00 zaczniemy od Mszy Świętej.
  3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia po Mszy o godzinie 9.00 zasadzimy przy kościele klon 700 lecia Warki który będzie miał imię naszego fundatora kościoła Stanleya
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.