19.02.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023 r.

1. W tamtym tygodniu zmarła nasza Parafianka: śp. Marianna Pakuła z Gołębiowa. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 Dzisiaj rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

3 Dzisiaj dla tych którzy nie byli przygotowani tydzień temu puszka na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

4 Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msza Święta tego dnia o godzinie 17:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

5 Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

6 Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział  w  pierwszych w historii parafii Misjach Parafialnych od 5 marca do 12 marca i w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 1730, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę  po Mszy Świętej godz. 900. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.

7 Michał Kamiński  kawaler z par Wrociszew i Angelika Liszewska panna z parafii tutejszej zapowiedź

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.