19.06.2022r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022 r.

• Serdecznie dziękuję, za skoszenie trawy wokół kościoła strażakom z Nowej Wsi, oraz sprzątnięcie  kościoła, mieszkańcom z Nowej Wsi przy kościele.
  • W Uroczystość Bożego Ciała przeżyliśmy bardzo uroczystą procesję. Jeszcze raz chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy się przyczynili do jej organizacji i uświetnienia: Parafianom z Krześniakowa, Rytomoczydeł i Gołębiowa, Brzezinek i z Nowej Wsi za przygotowane pięknych ołtarzy.
  • Dziękuję Ochotniczym Strażą Pożarnym, ministrantom, dziewczętom sypiącym kwiaty, Kołu Różańcowemu,  za pomoc w organizacji procesji oraz jej uświetnienie. Dziękuję wszystkim licznie uczestniczącym w  procesji Parafianom i gościom, dzieciom pierwszokomunijnym. Udział w procesji Bożego Ciała na ulicach jest wielkim przeżyciem i prawdziwym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
  • W czwartek jest Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Msza św. z procesją wokół kościoła i poświęceniem wianków i ziół będzie odprawiona o godz. 17.00. Proszę o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w organizacji i uświetnieniu tej małej procesji, kończącej obchody Bożego Ciała.
  • Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkół w Nowej Wsi zostanie odprawiona w kościele w Piątek o godz. 9.00.
  • W piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można spożywać pokarmy mięsne.
  • Nabożeństwa Czerwcowe, w dzień powszedni są odprawiane w kościele, po mszy św. wieczornej czyli ok godz. 17.30.  W niedzielę, nabożeństwo jest odprawiane po mszy św. o godz. 9.00.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.