20.03.2022r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20.03.2022 r.

• Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  • W ubiegłym tygodniu zmarła: śp. Irena  Gajewską z Brzezinek. Pogrzeb odbył  się wczoraj. Zmarłą polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
  • W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  • W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece.
  • Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:30.
  • W piątek o godz: 18:30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  • W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.
  • Przyszła niedziela to niedziela Laetare.
  • Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy z Brzezinek 270 złotych.
  • W poniedziałek 28 marca, po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  • Od 3 do 5 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne Parafialne nauki dla dorosłych a dla Szkół Podstawowej i CKZiU od 4 kwietnia do 6 kwietnia. Dzień spowiedzi Wtorek  Rekolekcje będzie głosił Ks Kamilianin Jerzy Wilk wieloletni misjonarz między innymi na Madagaskarze .
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.