20.06.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.06.2021 r.

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

Serdecznie dziękuję Rodzinom Sobczakom i Stępniom za sprzątnięcie kościoła, wykoszenie trawy wokół kościoła. O sprzątnięcie kościoła na następną niedzielę prosimy następnych mieszkańców z Nowej Wsi przy kościele. Dziękuję niemniej serdecznie za sprzątnięcie kościoła tydzień temu. Aby uniknąć pewnych niedomówień postanowiłem że od tego tygodnia wprowadzam zeszyt osób sprzątających kościół . Osoby które przychodzą sprzątać wpisują się do tego zeszytu. Taki sposób jest praktykowany prawie we wszystkich parafiach.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św.  Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 900 na Mszę Świętą dziękczynną wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

7.W sobotę pod wieczór będziemy gościć w naszej parafii XXII Koniną Pielgrzymkę na Jasną Górę W niedzielę będą stacjonować- odpoczywać na terenie zespołu szklono przeszklonego.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.