20.08.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 r.

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.

2. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

3. W ubiegły czwartek gościliśmy pielgrzymów z Praskiej Pielgrzymki Pomocników Matki Bożej. Wszystkim Parafianom, którzy tak serdecznie ugościli w tym roku pielgrzymów w naszej Parafii serdecznie dziękuję. Dziękuję za poczęstunek przy kościele.

4. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

5. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

6. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W tych dniach będziemy też przeżywać rocznicę Nawiedzenia Kopii Jasnogórskiego Obrazu w naszej Parafii

7. Pragną zawrzeć związek małżeński:

– Hubert Małkiński, kawaler, z parafii Brok,

– Anna Seliga, panna, z parafii tutejszej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.