20.11.2022r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Po Mszy Św. o godz: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Podczas nabożeństwa po Mszy Św. o godz. 12.00,  będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony naszych sadów i pól, za uchronienie od kataklizmów i złych skutków anomalii pogodowych. Pamiętajmy, abyśmy nie tylko błagali Boga o błogosławieństwo, pomyślność, ochronę i ratunek. Pamiętajmy Panu Bogu też za wszystko dziękować. Wszystkich, którzy czują w sercu potrzebę podziękowania Panu Bogu zapraszam  na Mszę o godz. 12.00,

4.Dziękuję Wioletcie Piekarniak, Bogumile Słupek, Elżbiecie Węsek, Danucie Bagnickiej, Justynie Kozon i Klubowi seniorów Czerwone Jabłuszko za przygotowanie pięknej dekoracji.

5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.: 17:00.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.