20.12.2020r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020 r.

1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że wczoraj w sobotę , większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Dziękuje mieszkańcom Brzezinek za dyżur i  opiekę nad gośćmi honorowymi naszaj parafiii księżmi.
  2. W naszym kościele jeszcze będzie okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek  bezpośrednio po mszy świętej.
  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O 22:00 zapraszamy parafian i gości na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.
  4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w naszym kościele o godz: 2200. W  dzień Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 900. 1100.1200
  5. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz 900. 1100.1200.
  6. W tym roku zgodnie z listem ks. Prymasa z powodu epidemii w Parafii Nowa Wieś zawieszam tegoroczną Wizytę Duszpasterską zwaną „Kolędą”
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty.
  8. O zmroku, działa już świąteczna iluminacja ulicy przed kościołem. Dziękuję Burmistrzowi Gminy Warka Panu Dariuszowi Gizka i Panu Romanowi Korczakowi, Prezesowi Zakładu Usług Komunalnych, że co roku pomagają nam wytworzyć świąteczny nastrój w naszej Parafii.
  9.  Wystrój świąteczny i ubranie choinek proszę w tym roku Parafian z Krześniakowa przy drodze do Wrociszewa. Z powodu warunków epidemicznych, wystrój świąteczny będzie bardzo minimalny
  10. Jeszcze są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Mała –  oraz OPŁATEK wigilijny. Opłatki są wyłożone przed zakrystią. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak zwykle na naszą Parafię. Proszę zabierać od razu opłatki dla rodziny i sąsiadów. Przy małym limicie wiernych wiele osób nie może dotrzeć do kościoła. Ofiarę za opłatki, za siebie czy sąsiadów lub rodzinę można będzie przekazać w dowolny sposób, w późniejszym terminie.